Výskyt erektilní dysfunkce

Výskyt erektilní dysfunkce

Poruchami erekce, t.j. schopnosti dosáhnout, ale také udržet ztopoření dostatečné pro uspokojivý pohlavní styk, trpí řada mužů prakticky všech věkových kategorií. V České republice trpí více než polovina mužů mezi 35-65 lety nějakou formou ED. Plná čtvrtina mužů v tomto věkovém rozmezí má středně závažnou až těžkou poruchu erekce.

Graf výskytu poruch erekce

Graf výskytu poruch erekce

 

Podle statistické ročenky jsou v ČR ve věku 35-65 let asi 2 miliony mužů. Z toho vyplývá, že v ČR žije asi milion postižených mužů poruchou erekce. Odhaduje se, že pouze 10% z těchto mužů vyhledá lékařskou pomoc.
Je však zcela zbytečné, aby se v jednadvacátém století muž trpící poruchou erekce někde v ústraní trápil svým neduhem a rezignoval na spokojený sexuální život. Stačí jen přemoci svůj ostych a vyhledat odbornou pomoc. Ostych v tomto případě ostatně vůbec není na místě – jedná se o nemoc, jako je každá jiná. Má společného jmenovatele např. s onemocněními srdce a cév – a s těmi se přece také nebudete chtít smířit a vyhledáte lékaře. Současná medicína poskytuje možnost úspěšné léčby až 95% poruch erekce.